Jakie meble do salonu wybrać

Zanim przystąpimy do aranżacji wnętrza i zakupimy meble do salonu, warto zastanowić się nad przeznaczeniem tego pomieszczenia. Czy będzie tylko strefą relaksu, czy może będziemy w nim spożywać również posiłki i przyjmować gości? Po uzyskaniu na te i inne pytania, możemy przystąpić do planowania zakupu mebli, ponieważ ich praktyczne zastosowanie będzie nam znane i dokładnie będziemy wiedzieć, czego potrzebujemy.

 

Jeśli chodzi o aranżację wnętrza, to do wyboru mamy styl klasyczny, czyli ciężkie i masywne, zdobione komody i szafki. Ważne jest, aby nie przesadzić z ich ilością, ponieważ znacznie zmniejszą optycznie pomieszczenie, a i ich natłok może zwyczajnie ciążyć.

 

Innym stylem jest oczywiście styl nowoczesny, który dominuje we współczesnych mieszkaniach. Meble są klasyczne i proste, najczęściej szerokie i niskie. Ich cechą jest to, że nie musimy zakupywać całego kompletu, tylko wybieramy te elementy, które są nam najbardziej potrzebne i zależy nam na ich praktycznym zastosowaniu.

 

Możemy również urządzić salon na styl modernistyczny, który może być jednocześnie miejscem do pracy oraz miejscem do przenocowania gości. Jej centrum stanowi wygodna kanapa, która może być wlanie rozkładana, ale przede wszystkim ma być wygodna. Styl ten kojarzony jest jako zimny, surowy i pozbawiony detali, ale wystarczy odrobina elementów dekoracyjnych oraz odpowiednie oświetlenie, by nadać mu upragnionego ciepła.

 

Przy wyborze mebli do salonu niezwykle ważne jest ich dopasowanie rozmiarowo. Decydujmy tylko się na te meble, które będą spójne z wymiarami pomieszczenia. Pamiętajmy o zachowaniu również wolnej przestrzeni i stosujmy po prostu zasadę minimalizmu.

 

Jeśli chodzi o dobór kolorystyczny mebli do dużego pokoju, tu panuje dowolność. To jest nasza strefa komfortu i możemy śmiało dowolnie się inspirować, pamiętajmy jednak, aby ożywić pomieszczenie żywymi kolorami, które będą uzupełnione surowymi odcieniami – tylko wówczas unikniemy wrażenia przytłoczenia. Dobrym kontrastem dla surowych barw ścian są skórzane sofy oraz elementy wyposażenia w żywej kolorystyce. Powinniśmy właśnie kierować się zasadą kontrastowości – ciemne ściany, jasne meble i odwrotnie.