Meble łazienkowe

Pomysły na idealną łazienkę

Meble do łazienki muszą być dobrze przemyślane. Ważne jest to, aby idealnie pasowały do wnętrza, a przy tym były solidnie wykonane. Pomieszczenie łazienkowe jest przeważnie małe, zatem liczy się każda dostępna powierzchnia i nie lada wyzwaniem jest dobór odpowiednich mebli tak, aby nie odczuwać klaustrofobii, a i wszelkie niezbędne akcesoria łazienkowe mieć stale pod ręką. Jak zatem wybrać idealne meble do łazienki?

 

Aranżacja łazienki

Nie tylko przy meblach do łazienki ważna jest ich jakość. Meble kupujemy na lata, łazienkę średnio remontujemy co 10 lat, chyba, że wystąpi konieczność zrobienia tego wcześniej. Wówczas wybieramy spośród szafek do zabudowy czy też decydujemy się na szafki z szufladami czy półkami. Niezwykle istotne jest, aby tak dobrać meble, żeby one pasowały do aranżacji całego wnętrza.

Dobór mebli

Zanim odwiedzimy salony meblowe, konieczne jest dokładnie zmierzenie łazienki. Mierzymy dokładnie wszystko, zarówno sanitaria, jak i inne wgłębienia. Najlepiej przygotować sobie własny projekt łazienki z zaznaczeniem, gdzie dany mebel można postawić. Może to być właśnie szafka pod zlew czy półka nad wannę czy sedes. Oprócz zebrania niezbędnych pomiarów, ważne jest przewidywanie dostępności i użyteczności danych mebli, należy całkowicie pominąć szafki otwierane, jeśli wiemy, że ich otwieranie będzie wymagało nie lada gimnastyki. Pamiętaj, żeby dla własnego komfortu zachowywać wolne przestrzenie, nie zapełniaj wszystkiego szafkami czy półeczkami.

Czego na pewno potrzebujesz

Pomyśl, czy znajdziesz miejsce na kosz na pranie, jeśli w łazience umiejscowiona jest również pralka. Pomyśl, czy konieczna jest instalacja suszarki podsufitowej, czy może zdecydujesz się na wieszanie prania na suszarce rozstawianej w innym pomieszczeniu.

Przy wyborze mebli łazienkowych, pamiętaj, że to w nich będziesz przechowywać kosmetyki, które zawsze będziesz chciał mieć pod ręką, ręczniki czy akcesoria łazienkowe, jak środki czyszczące czy wiadro z mopem.

 

Jak widać, musisz dokładnie zaplanować nie tylko to, jakie meble do łazienki chcesz, ale również, jak będziesz z niej korzystać. Czy ręczniki będziesz przechowywać gdzie indziej, czy masz miejsce na suszarkę, czy może wydzielisz inne pomieszczenie do robienia i suszenia prania. Pamiętaj, że łazienka to pomieszczenie małe, a przy tym takie, z którego codziennie korzystasz, zatem ważna jest przede wszystkim twoja wygoda.