Szafki do łazienki

czyli niezwykle praktyczne meble łazienkowe

Przy aranżacji łazienki musimy wziąć pod uwagę, jakie meble łazienkowe w niej zainstalujemy. Ważny jest szybki dostęp do kosmetyków i akcesoriów, a przede wszystkim łatwość korzystania z nich. Dlatego przydają się szafki do łazienki, zarówno te wiszące, jak i stojące, które doskonale dobrane, zwiększają komfort korzystania z łazienki.

 

Szafki do łazienki to właściwie konieczność. To w nich chowamy wszelkie niezbędne przedmioty do użytku codziennego, które chcemy mieć pod ręką. Schowają nasze kosmetyki, środki czyszczące, ale też ręczniki i inne akcesoria. Dlatego ważne jest, aby idealnie je dobrać i aby korzystanie z nich było ułatwione.

 

To niezwykłe zastosowanie, które dają meble łazienkowe, wymaga od nas również odpowiedniego przygotowania. Przed zakupem mebli należy dokładnie zebrać pomiary łazienki oraz zaplanować, gdzie jaki mebel postawić, pamiętając o pozostawieniu wolnej przestrzeni dla zachowania naszej tzw. strefy komfortu.

 

Najczęściej szafki stojące montuje się w zabudowie czyli pod umywalką. W starych mieszkaniach również zabudowane były szafki wiszące, które wkomponowane były w tylną ścianę za sedesem. Nie zapominajmy również o zwykłych półkach wiszących, które przydadzą się w kabinie prysznicowej czy nad wanną, a także możemy je umieścić dowolnie w łazience, by postawić na nich elementy dekoracyjne czy chociażby perfumy.

 

Jeśli chodzi o szafki stojące dopasowywane pod umywalki, możemy zdecydować się na szafkę idealnie dopasowaną do umywalki, czyli taką, gdzie umywalka będzie wpuszczona. To rozwiązanie sprawdzi się przy małej łazience, ale pamiętać należy, że tracimy wówczas przestrzeń dodatkową na przykład na postawienie mydła. Dlatego lepsze może być zastosowanie szafki, na której umywalka stoi, ponieważ zyskujemy wówczas dodatkową powierzchnię użytkową.

 

Warto pomyśleć, czy w naszej łazience znajdzie się miejsce na wysoką szafkę stojącą. Obecnie w salonach meblowych lub na specjalne zamówienie możemy dostać tak zwane słupki, czyli meble łazienkowe wąskie, które dopasują się do wolnej powierzchni, a nam dadzą odrobinę dodatkowych półek do zagospodarowania czy miejsce do schowania najpotrzebniejszych rzeczy. Można również spotkać takie słupki z zainstalowanym koszem na brudne ubrania – taki mebel jest wówczas niezwykle dyskretny, a i doskonale wkomponuje się w aranżację łazienkową.