Meble do salonu: Trzy najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać przy zakupie

Meble to salonu stanowią idealne uzupełnienie aranżacji wnętrza, przy tym powinny być praktyczne i wygodne. Dlatego decyzja o ich zakupie powinna być przemyślana, szczególnie, że na zakup mebli decydujemy się średnio co kilka lat. Podpowiadamy, jakie są najważniejsze trzy rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie mebli.

 

Zakup mebli może stanowić nie lada wyzwanie. Wszystko zależy od naszego pomysłu oraz kreatywności, ale prawdą jest, że obecnie jest tyle możliwości aranżacji salonu, że każdy z nas może poczuć się przytłoczony i mieć problemy z podjęciem decyzji zakupowej. My podpowiadamy, na co zwracać uwagę, by dobrze wybrać meble.

 

Pierwsza kwestia dotyczy właściwie każdego wyposażenia i każdego pomieszczenia. Najważniejszy jest dokładny pomiar oraz zaplanowanie rozmieszczenia mebli. Przed tym jeszcze oczywiście powinniśmy pomyśleć, co dokładnie potrzebujemy – jaki typ mebli nam się przyda, aby wybrać tylko te, z których naprawdę będziemy korzystać, takie minimum. Po zebraniu pomiarów możemy właśnie przystąpić do możliwości aranżacji mieszkania i dopasowywania mebli. Należy pamiętać tylko o tym, by nie kupować dużych mebli do małych pomieszczeń, a przede wszystkim nie należy nigdy kupować mebli wyłącznie na oko, bez sprawdzenia wymiarów.

 

Druga rzecz, którą powinniśmy kierować się nawet przy codziennych zakupach, jest dokładne sprawdzenie stanu mebli do salonu. Zanim zakupimy sofę czy kanapę, usiądźmy na niej, nawet się połóżmy i wykonujmy gwałtowne ruchy, by zobaczyć, jak się zachowa i czy wytrzymają wszystkie mocowania. Obejrzyjmy dokładnie każdy mebel z każdej strony, ostukajmy, opukajmy, by sprawdzić, czy nie ma żadnych wad konstrukcyjnych.

 

Trzecia ważna rzecz to oczywiście cena mebli. Za jakość trzeba zapłacić, nie wybierajmy więc mebli pod kątem ich ceny, chyba, że zależy nam na sporej oszczędności, ale liczymy się z tym, że jakość mebli będzie znacznie niższa. Najtańsze meble są najmniej trwałe – szybko się niszczą, szybciej wychodzą ich defekty i zaledwie po kilku użyciach mogą stracić wizualnie. Jeśli chcemy cieszyć się meblami latami, warto zainwestować trochę więcej i cieszyć się meblami, które z upływem czasu wciąż będą wyglądać efektownie.